اطلس معماری اطلسی


آرشیو برای موضوع 'چرخ و فلک'

چرخ فالکرک The Falkirk Wheel

چرخ فالکرک The Falkirk Wheelطراحی و معماری این چرخ و سازه آن تحت نظارت و حمایت موسسه طراحی RMJM کشور اسکاتلند صورت گرفته و  در ابتدا توسط شرکت مهندسی نیکول راسل طراحی گردیده است. این چرخ که قطر کلی آن ۳۵ متر می‌باشد تشکیل شده از دو بازو که هر کدام تا ۱۵ متر نسبت  به محور مرکزی با قطر ۳٫۵ متر امتداد  دارند و شکل آنها شبیه به تبرهای دوسر است که در جنگهای قرون وسطای اروپا  مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

ادامه مطلب …

نوشته شده در۹ام شهریور توسط | ˜ نظرات »
موضوع: چرخ و فلک | برچسب: ندارد

چرخ و فلک آینده

چرخ و فلک آینده و پرواز تراموااستودیو طراحی ملبورن (Buro North) در همکاری و ارتباط با پیتر بنتس Peter Bennets و فوچ Fooch این چرخ و فلک آینده را طراحی کرده اند . به گفته سورن Soren : یک آسیاب بادی یونانی ، الهام گرفته از یک تخیل با نگاهی به آینده ، به همراه قدرت راندن باد.جمع آوری چرخ های بادبان ها به کمک انرژی خورشیدی،به عنوان مرکزی برای ناوگان جدید پرواز ترامواها (با قدرت بخار) در نظر گرفته شده که به کاهش ازدحام در ملبورن کمک می کند.

ادامه مطلب …

نوشته شده در۸ام فروردین توسط | ˜ نظرات »
موضوع: چرخ و فلک | برچسب:

چشم لندن

 چشم لندن چشم لندن یا چرخ هزاره بلندترین چرخ و فلک اروپا با ارتفاع ۱۳۵ متر است که به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی لندن محسوب می‌گردد این چرخ و فلک در ساحل جنوبی رودخانه تایمز و روبروی ساختمان پارلمان بریتانیا واقع شده‌است.چشم لندن با سرمایه‌گذاری بریتیش ایرویز احداث شده و از سال ۲۰۰۰ در معرض استفاده قرار گرفت.

ادامه مطلب …

نوشته شده در۲۶ام خرداد توسط | ˜ یک نظر »
موضوع: چرخ و فلک | برچسب: