اطلس معماری اطلسی


مجتمع vm

مجتمع مسکونیساختمان VM جایزه Forum رو در سال۲۰۰۶ دریافت کرده که این جایزه از طرف مجله معماری و طراحی Forum به ساختمانهایی که در شمال اروپا ساخته می شه و بهترین طراحی داخلی رو داره اهدا میشه.

مجتمع مسکونی VM اولین منطقه مسکونی در جدید ترین قسمت شهر کپنهاگ دانمارک است که از دید بالا (سایت پلان) مجتمع بصورت حروف V و M انگلیسی است.

 

مجتمع vm

مجتمع مسکونی

مجتمع vm

مجتمع vmساختمان VM جایزه Forum رو در سال۲۰۰۶ دریافت کرده و باید بگم که این جایزه از طرف مجله معماری و طراحی Forum به ساختمانهایی که در شمال اروپا ساخته می شه و بهترین طراحی داخلی رو داره اهدا میشه.

مجتمع vmمجتمع مسکونی VM اولین منطقه مسکونی در جدید ترین قسمت شهر کپنهاگ دانمارک است که از دید بالا (سایت پلان) مجتمع بصورت حروف V و M انگلیسی است.

ساختمان V شکل علاوه بر دید عالی به اطراف بعلت مورب بودن اضلاع از نور و تهویه هوایی مطلوب برخوردار است و همین امر از دید و اشراف همسایگی کاسته است.

مجتمع vmدر ضلع جنوبی ردیفهایی از بالکنهای دندانه دار (مانند دندان کوسه) طراحی شده است.

همه آپارتمانها شامل دو اختلاف ارتفاع فضایی در شمال و دید وسیع در جنوب هستند.پیاده روی خارجی ساختمان به یکی از سه پلکان و آسانسورها که در هر گوشه از ساختمان قرار دارد، متصل می شود.

مجتمع vm

مجتمع vmشکستگی و مورب بودن اضلاع ساختمان V در ساختمان M نیز تکرار شده است.

در این پروژه گونه ای از اصل لکوربوزیه در مورد ساختمان مسکونی واحد*  تفسیر شده است:
راهروهای مرکزی همه طبقات و آپارتمانها را بهم متصل کرده و نور را در سرتاسر حفره میانی ساختمان به اشتراک گذاشته است.

تراسهای خصوصی همگی در نمای جنوبی ساختمان تعبیه شده اند و دسترسی تراس روی سقف بوسیله راهروهای مرکزی صورت می گیرد.نمای خارجی ساختمان M از ورقهای آلومینیومی پوشیده شده است.

نوشته شده درسه شنبه,۱۱ام خرداد, ۱۳۸۹ توسط | ˜ نظرات »
موضوع: مجتمع | برچسب: ,

بدون نظر, نظر یا پینگ

گذاشتن نظر در “مجتمع vm”