اطلس معماری اطلسی


دیوید فیشر

دیوید فیشردیوید فیشر در سال ۱۹۵۰ در شهر فلورانس واقع در ایتالیا متولد شد.از دانشکده معماری دانشگاه فلورانس فارغ التحصیل و سپس در همان دانشگاه مشغول تدریس دروس معماری و سازه های مهندسی شد.در سال ۱۹۸۰موفق به کسب درجه دکتری افتخاری از موسسه پردیو دانشگاه کلمبیا واقع در نیویورک گردید و از سالهای ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸ به عنوان کنسول افتخاری ایتالیا در سرزمین های اشغالی انتخاب گردید.

فیشر طراح سری برج دینامیکی یا سازه های سبز در جهان می باشد.از شاهکارهای معماری او می توان به سیستم smart bathroom(پایه ریزی شده توسط داوینچی)که یک سیستم پیش ساخته سریع و بسیار زیبا برای استفاده در کاخ ها و هتلها میباشد نام برد.

دیوید فیشر

معروفترین و پیشرفته ترین سازه دینامیکی طراحی شده توسط او موسوم به “برج داوینچی”می باشد که ساخت آن از سال ۲۰۱۰ آغاز می گردد.این سازه اولین آسمان خراش دینامیکی جهان می باشد.

دیوید فیشر

دکتر فیشر اظهار کرده است : “زندگی امروز دینامیکی است،پس فضایی که ما در آن زندگی می کنیم نیز باید دینامیکی باشد، مطابق نیازهایمان که مستمراً تغییر می کنند، با توجه به ایده های طراحی و حالمان،ساختمان ها از آهنگ طبیعت پیروی می کنند، آنها جهت و شکلشان از بهار تا تابستان،از طلوع تا غروب عوض می شود و خودشان را با آب و هوا تنظیم می کنند؛ ساختمان ها زنده خواهند شد.

نوشته شده درشنبه,۴ام دی, ۱۳۸۹ توسط | ˜ نظرات »
موضوع: معمار | برچسب:

بدون نظر, نظر یا پینگ

گذاشتن نظر در “دیوید فیشر”