اطلس معماری اطلسی


پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010طراحی پاویون اسپانیا برای نمایشگاه جهانی شانگهای ۲۰۱۰ در ابتدا در اسپانیا به مسابقه گذاشته شد.مرکز نمایشگاه های بین المللی اسپانیا از طراحان خواسته بود به چند نکته در طراحی خود توجه داشته باشند. ابتدا آنکه طرح نشانی از رابطه اسپانیا و چین را یاد آور شود و پس از آن،آنکه بیشترین وفق پذیری با محیط زیست و طبیعت را در عین نمایش به روز ترین تکنولوژی به همراه داشته باشد.

پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010یافتن بیشترین حد همزیستی میان طبیعت و تکنولوژی پارادوکسی بود که باید به دست طراحان حل میشد . انریک میرالس و بندت تاگلیابو به عنوان گروه EMBT در این مسابقه برنده شدند .آنچه آنها برای نمایشگاه شانگهای به ارمغان آورده بودند ترکیبی بود از حصیر های چینی که نمونه های مشابهی در باسک اسپانیا دارد و قاب های فلزی . ایده اصلی طراحی ترکه های سبد های حصیری و نحوه پیچش آنها در درون هم بوده است این ترکه ها علاوه بر اینکه در خود چین ساخته میشود و کمکی به اقتصاد صنایع دستی چین میکند ، از مصالح طبیعی شکل یافته و قابل بازیافت و باز استفاده است .این عناصر با سازه فلزی پشتیبان نگهداشته شده اند و به عنوان غشایی در کنترل نور و عوامل محیطی ـ اقلیمی عمل میکنند.

پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010طراحی هر یک از حصیر ها با دیگر قاب های حصیر متفاوت بوده و پس از ساخت همچون پازلی بر روی سازه پشتیبان قرار گرفته اند . آنها به مناسبت سال نو چینی ـ سال ببر ـ پاویون خود را پاویون اسپانیایی در پوست ببر نامیدند و با رنگ بندی قهوه ای ، بژ و سیاه ، بر روی حصیرها حسی از پوست ببر چینی را به وجود آوردند . سازه فلزی طرح مساحتی معدل ۷۰۰۰ متر مربع را پوشش میدهد و با ۸۰۰۰ پانل حصیری پوشانده شده است . در درون پاویون سه نمایشگاه با نگاهی به سه دهه فیلمسازی اسپانیا به وجود آمده و در هر یک فیلم مربوط به یک دهه نمایش داده میشود .

پاویون اسپانیا expo 2010

پاویون اسپانیا expo 2010منبع:اتووود

نوشته شده درسه شنبه,۹ام فروردین, ۱۳۹۰ توسط | ˜ ۳ نظر »
موضوع: نمایشگاه | برچسب:

۳ نظر, نظر یا پینگ

 1. 1

  من می خواست با اجازه شما از مطالب شما چند نمونه به وبلاگم بزارم

  ۰۹ فروردین
 2. فرزانه( فرزی)

  2

  با سلام
  نه تنها پاویون اسپانیا، بلکه همه مطالب سایت عالی هستند.از همه کسانی که در جمع آوری این مطالب تلاش می کنند و اونا رو خیلی راحت و رایگان در اختیار دیگران قرار میدن خیلیییییی ممنون.
  انشاله همیشه تندرست باشید، خداقوت.

  ۰۹ فروردین
 3. مهرداد

  3

  عالیییییییییییییییییییی

  ۰۹ فروردین

گذاشتن نظر در “پاویون اسپانیا expo 2010”