اطلس معماری اطلسی


بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولارهنگام وقوع حوادث طبیعی مانند زمین لرزه های اخیر وجود بیمارستان سیارگزینه خوبی برای استقرار در محل حادثه است. پروژه ای مانند سیستم بیمارستان سیار مونارش MONARCH که توسط گروه معماری مستقر در بالتیمور؛ هورد کوپلان مچ Hord Coplan Macht و با همکاری گروه SPEVCO یک بنای سرهم شونده ی ساده ی مخصوص حمل توسط تریلرها و کامیون می باشد.

بیمارستان قابل حمل مدولاراین سیستم می تواند خدمات دارویی و بیمارستانی را در کمتر از دو هفته به محل حادثه رسانده و در یک وضعیت کاملا بیمارستانی در محل ارائه دهد. MONARCH که نام تجاری MObileNOmadicARCHitecture می باشد، سیستمی است متعلق به ارائه خدمات پرستاری در مقیاس های متفاوت و مبتنی بر یک طراحی مدولار قابل حمل توسط تریلرها و قابل نصب در هر نقطه . سیستم طراحی مونارش وابسته به اجرای چند نوع سیستم است. سیستم مدولار و دیگری سیستم سیار و شاید سیستم خورشیدی!.معماری سیار صحرایی یا همان مونارش سیستمی برای تدوین تجهیزات قابل انتقال پزشکی است.سیستم مدولارِ جانمایی شده در این تریلرها به ما این امکان را میدهد که به سهولت در موقعیتهای دلخواه برپا شوند.

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولارهر تریلر اختصاص به نیازهای پزشکی متفاوتی دارد. که شامل اتاق بستری، سرویس جراحی ، کلینیک ، کافه تریا و غیره است. یک دسته از تریلرها می توانند به صورت مجموعه ای بزرگ گردآوری شود تا نیازهای یک بیمارستان بزرگ ، یک محیط آموزشی و شاید کلینیک های محلی را در عرض چند روز برآورده کند SPEVCO. و گروه هورد کوپلان مچ با همکاری هم روی طراحی بیمارستان سیار ۴۸ خوابه ای کار می کنند که در کنگره ی آینده ی سلامت جهان عرب در سال ۲۰۱۰ برگزار میشود. به همین دلیل کار آنها در صحرا و در کنار درختهای نخل ارائه خواهد شد.

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولارعلی رغم تمام محسنات حاکم بر این ایده و مناسب بودن ماهیت مدولار طرح و ایده ارائه خدمات در دسترس درمانی برای هر نفر بر اساس گزارش سایت www.inhabitat.com و بر اساس مصاحبه ی مسوئلین اجرایی پروژه با سایت اینترنتی ArchDaily امکان دارد کلیت طرح یک پاراپاگاندای رسانه ایی باشد، به گزارش ارک دیلی به نظر میرسد که سیاست طراحی مونارش کمی شبیه تبلیغ داروهای غربی یا یک سرویس فیلم با فروشگاه هدایا و سرویس هنری است.

بیمارستان قابل حمل مدولار

بیمارستان قابل حمل مدولار

نوشته شده دردوشنبه,۲۶ام اردیبهشت, ۱۳۹۰ توسط | ˜ یک نظر »
موضوع: بیمارستان | برچسب:

یک نظر, نظر یا پینگ

 1. مومن زاده

  1

  سلام
  وقت بخیر
  می خواستم بدونم شما ریپورتاژ آگهی(بر اساس محتوای سایت شما) هم در وب سایتتون کار می کنید؟ اگر لطف کنید تعرفه هاش رو اعلام کنید ممنون میشم.
  آی دی تلگرام: telegram.me/avijeh_reportage
  ایمیل: avijeh.reportage@gmail.com
  تلفن: ۳۳۷۷۹۳۸۲-۰۲۱

  ۲۶ اردیبهشت

گذاشتن نظر در “بیمارستان قابل حمل مدولار”