اطلس معماری اطلسی


توسعۀ کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریشمعماری به نام chris precht نقشه کتابخانه ملی اتریش را که در شهر وین قرار دارد طراحی کرده است. این کتابخانه در حاشیه یک پارک قرار دارد، این پروژه به شکل یک مارپیچ است و سالن نمایشگاه آن در زیرزمین واقع شده است.

کتابخانه ملی اتریشاتووود: این پروژه با طراحی شرکت Prechteck درهافبورگ شهروین درکشوراتریش ارائه شده است.تسهیلات فرهنگی این کتابخانه درزمینی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع درحجمی دواربا یک هسته مرکزی درزیرزمین واقع شده است.این سازه دارای یک سالن چند منظورۀ مرکزی با مساحتی کمتراز۶۰۰مترمربع واستدیویی جهت خلق آثارفرهنگی، یک رستوران وچند فروشگاه می باشد.

کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریشبدنه ی این بنای زیبا با موزاییک های کریستالی نما شده است و این باعث می شود که روشنایی روز به داخل ساختمان وارد شود. این بنا مزاحمتی برای تردد عمومی در خیابان ها ایجاد نمی کند. روی بام هلالی شکل این امارت یک باغ زیبا احداث شده است. خیابانی برای تردد اضطراری اتومبیل ها در زیر این ساختمان قرار دارد که دسترسی کاربران را به ورودی بنا امکان پذیر می کند.

کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریششاید اولین چیزی که ازطراحی بنظرآید،توسعۀ پارک حاشیه ای این سازه باشد که دراطراف آن گسترده شده است.این سازه درقسمت شمال غربی اززمین فاصله گرفته وبا یک حرکت آرام ودوار،درهم می پیچد وحول یک مرکزمی چرخد،بطوری که یک حرکت کراس اوریا متقاطع حاصل می شود.اینک آرک ادامه یافته ودوباره به سطح زمین ملحق می شود.تمامی امکانات موجود دراین سازه بصورت یکپارچه وپشت سرهم قرارگرفته اند. بطوری که بیننده درفضایی گام برمی دارد که قادربه تجربۀ چندین احساس مرتبط با فرهنگ هافبرگ دراین فواصل خواهد بود.

کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریش

کتابخانه ملی اتریش

نوشته شده درچهارشنبه,۸ام تیر, ۱۳۹۰ توسط | ˜ ۲ نظر »
موضوع: کتابخانه | برچسب: ,

۲ نظر, نظر یا پینگ

 1. فرزانه( فرزی)

  1

  سلام
  خیلی خیلی جالب و عالی بود_ممنون

  ۰۸ تیر
 2. 2

  سلام خیلی مطلب و عکسهای جالبی بود منم دانشجوی کتابداری هستم و خیلی به کارم اومد ممنون….

  ۰۸ تیر

گذاشتن نظر در “توسعۀ کتابخانه ملی اتریش”