اطلس معماری اطلسی


استادیوم کازابلانکا

استادیوم کازابلانکا در مراکشمراکش قصد دارد یک استادیوم اختصاصی برای تیم ملی فوتبال کشورش بنا کند.آنها این کار را به عهدۀ یک شرکت معماری فرانسوی به نام Scau نهاده اند البته دراین راه شرکت مراکشی Archi Design. نیزبا آنان همکاری خواهد کرد.

استادیوم کازابلانکا در مراکش

استادیوم کازابلانکا در مراکشاین استادیوم با نام The Grand Stade de Casablanca درخرابه های یک معدن سنگ قدیمی ساخته خواهد شد.از خصوصیات بارزاین استادیوم مقابله با نورخورشید با استفاده از پره های سیمانی درپیرامون استادیوم است.درحالی که باعث تسهیل تهویه طبیعی هوا نیزشده است.انتظار می رود این ورزشگاه ۸۰ هزار نفری،درکمترین زمان ممکن تا ۲۰۱۳ به اتمام رسد.این پروژه درهمان ۱۰۰ هکتار زمین معدن سابق احداث شده وطرح آن نیز ازروش بازسازی معادن نشئت گرفته شده است.

استادیوم کازابلانکا در مراکش

استادیوم کازابلانکا در مراکشازنکات جالب این طراحی وجود یک فاصلۀ هوایی به عنوان بافر بین این تیغه های بتونی و قسمت داخلی استادیوم است که در آن باغی با گیاهان سبز قرار گرفته که باعث خنک شدن طبیعی استادیوم می شود.به علاوه تیغه های موجود برفراز دیوارۀ استادیوم باعث بهینه سازی نور تابیده شده به زمین و قسمت تماشاچیان می شود ومتناسب با وضعیت استادیوم با باز و بسته شدن خود شرایط مطلوبی را رقم می زنند.

استادیوم کازابلانکا در مراکش

استادیوم کازابلانکا در مراکش

نوشته شده درجمعه,۴ام شهریور, ۱۳۹۰ توسط | ˜ ۲ نظر »
موضوع: ورزشگاه | برچسب:

۲ نظر, نظر یا پینگ

 1. hajar

  1

  khub

  ۰۴ شهریور
 2. علیرضا

  2

  خیلی جالبه

  ۰۴ شهریور

گذاشتن نظر در “استادیوم کازابلانکا”