اطلس معماری اطلسی


زورلو سنتر

زورلو سنترزورلو سنتر یک مجموعه تجاری اداری رزیدانس و مرکز هنری میباشد که در روی یکی از بلندترین تپه های استانبول و در” زنجیرلی قویو”ی استانبول در حال ساخت است. زمین این کمپلکس از طرف زورلو هلدینگ در سال ۲۰۰۹ به مبلغ ۸۰۰ میلیون یورو خریداری شد و انشاات آن از اول ۲۰۱۰ شروع شد و در اواخر سال ۲۰۱۱ مرکز خرید و فروش آن و اوایل ۲۰۱۲ کل کمپلکس تمام میشود مالیات ساخت این کمپلکس ۲٫۵ میلیار یورو(نزدیک ۳٫۵ تریلیون تومن) میباشد. از بین ۱۰ مگا پروژه بزرگ استانبول در سال ۲۰۱۱ یکی همین زورلو سنتر میباشد.

زورلو سنتر

زورلو سنتر

زورلو سنترآشنایی مردم جهان از هزاران اثر تاریخی استانبول و چشم انداز بسفروس و شاخ طلایی وماریناها و بهترین مراکز خرید اروپا افزایش توریزم استانبول از هشت میلیون به ۱۰ میلیون را به دنبال داشت که در آن انتخاب استانبول به پایتختی فرهنگی اروپا،جایزه بهترین شهر اروپا ۲۰۱۰(اروپا پرایز) و جایزه نوسترال اروپا تاثیر داشت و به دنبال این افزایش که همچنان ادامه دارد بسیاری از شرکتهای معروف شروع به ساخت مراکز توریستی در این متروپول ۲۰ میلیونی کردند.هم اکنون بیش از ده ها مرکز خرید و فروش بزرگ در دست احداث میباشد. در دو ماه اول ۲۰۱۱ نیز به میزان ۲۱٫۴ درصد تعداد توریست استانبول افزایش داشت.

زورلو سنتر

زورلو سنتر

زورلو سنترساخت کمپلکس زورلوسنتر تمام نشده ۴ جایزه بین المللی گرفت که مهمترینشان :
۱- پر پرستیژ ترین جایزه جهان را در بین ۳۵۰ طرح فینال در
۲۰۰۸ Cityscape Dubai Architectural Awards
که از طرف معماران انگلیسی موسسه کرالیت وموسسه معماران قاره آمریکا حمایت شده و بهترین طرح رااز بین طرحهای ارایه شده از کشورهای آمریکایی اقیانوسیه،هندوستان، ژاپن،آسیا ، آفریقا،خاورمیانه،وحوزه خلیج فارس(بصره) انتخاب میکنند. زورلو سنتر در بخش کمپلکس ها از بین ۳۵۰ طرح اول شد.
۲- جایزه بهترین طراحی از موسسه معروف یوروآفریقا در سال ۲۰۰۹ که از طرف معماران اتحادیه اروپا و معماران آفریقا حمایت میشود.

زورلو سنتر

زورلو سنترزورلوسنتر آ.و.م مساحتی حدود ۱۱۰ هزارمترمکعب داشته و شامل ۲۰۰مغازه خواهد بود که فقط به مارکهای مشهور اجاره داده خواهد شد. برای این ۲۰۰ مغازه بیش از ۲۰۰۰ مشتری وجود دارد که ۲۰۰ مارک در حال انتخاب است.از مارکهای بسیار بسیار مشهور زنجیره مغازه های لوکس ساکس فیفس آونیو آمریکا و زنجیره فرانسوی گالریز لافایته میباشد. نیز یک مغازه مادر به مساحت ۸۰۰۰ وجود دارد.در این آ.و.م که روی بلندترین تپه استانبول میباشد سالنهای سینما ۱۲ تا با ظرفیت ۳۰۰۰ و کافه تریاها و رستورانها با چشم انداز بسفروس ، ایاصوفیا، برجهای لونت و….وجود دارد.مغازه ها به بزرگی ۴۰ تا ۱۳۰۰ متر خواهد بود و انواع محصولات شیک و مد روز به نمایش گذاشته میشود. آشپزهای این رستورانها همگی از آشپزهای عنواندار داخلی و خارجی خواهد بود و هر لذتی پیدا خواهد شد. طبق تحمینها سالانه ۲۰ میلیون باز دیدکننده خواهد داشت.

زورلو سنتر

زورلو سنتر

نوشته شده دریکشنبه,۲۷ام شهریور, ۱۳۹۰ توسط | ˜ ۲ نظر »
موضوع: مجتمع | برچسب:

۲ نظر, نظر یا پینگ

 1. 1

  با سلام
  آرامیس بنای ایرنیان ارائه دهنده استیکرهای مخصوص تزئینات داخلی ساختمان

  از شما دعوت میکند با لینک کردن ما به جمع دوستان ما بپیوندید
  (لطفا بهم بگین تا با چه اسمی لینکتون کنم)

  از وبلاگ و سایت ما به آدرسwww.aramis.co.irدیدن کنید
  منتظر حضور سبزتان هستیم

  با سلام
  قابل توجه مهندسان معمار،طراحان ودکوراسیونهای داخلی و دانشجویان معماری

  آرامیس بنای ایرانیان برای ایجاد شبکه فروش آماده همکاری به عنوان نماینده پخش،نماینده فروش و بازاریاب میباشد

  لذا از علاقه مندان به فعالیت درحوزه دکوراسیون داخلی دعوت به عمل می اورد.
  با تشکر

  ۲۷ شهریور
 2. منیر

  2

  سلام خیلی جالب بود
  میتونین پلانش رو هم بذارین؟
  اگه بصورت کد باشه خیلی خوب میشه
  ممنون

  ۲۷ شهریور

گذاشتن نظر در “زورلو سنتر”