اطلس معماری اطلسی


ورزشگاه ملک فهد

ورزشگاه ملک فهدورزشگاه بین‌المللی ملک فهد (أستاد الملک فهد الدولی‎) یک استادیوم چند منظوره در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی است. در این استادیوم بیشتر بازیهای فوتبال و دو و میدانی انجام می‌شود. این استادیوم در سال ۱۹۸۷ ساخته شد و گنجایش ۶۷،۰۰۰ نفر را دارد. همچنین این استادیوم بزرگترین استادیوم سقف دار جهان است. در این استادیوم بازی فینال جام جهانی جوانان ۱۹۸۹ برگزار شد.

ورزشگاه ملک فهد

پوشش سقفی این استادیوم بزرگترین پوشش سقفی جهان است که بیش از ۷۰،۰۰۰ صندلی و فضایی در حدود ۴۷،۰۰۰ متر مربع را پوشش می‌دهد. ۲۴ ستون آن در اطراف دایره‌ای به شعاع ۲۴۷ متر قرار دارند. چتر بزرگ آن جلوگیری می‌کند از تابش آفتاب بر صندلیها و محیط اطراف زمین و باعث ایحاد سایه و گرمایی مناسب می‌شود. اولین گل رسمی در این استادیوم توسط [ماجد عبدالله] بثمر رسید.

ورزشگاه ملک فهد

این استادیوم در سری بازیهای Pro Evolution Soccer توسط ناخن راتچماسیما طراحی شده است. در این بازی این استادیوم با استادیوم‌های نیگاتا ژاپن و جام جهانی سئول کره جنوبی ترکیب شده است.

ورزشگاه ملک فهد

ورزشگاه ملک فهد

ورزشگاه ملک فهد

ورزشگاه ملک فهد

ورزشگاه ملک فهد

نوشته شده درجمعه,۹ام مهر, ۱۳۸۹ توسط | ˜ ۳ نظر »
موضوع: ورزشگاه | برچسب:

۳ نظر, نظر یا پینگ

 1. hajar

  1

  kheyli zibast.

  ۰۹ مهر
 2. hajar

  2

  سلام مطالب خوبی دارید ولی در رابطه با باشگاههای اسب سواری یا استادیوم سوارکاری و چیزهایی از این قبیل اگر دارید من می خواهم

  ۰۹ مهر
 3. سميرا

  3

  شبیه استادیوم آزادیه هههههه

  ۰۹ مهر

گذاشتن نظر در “ورزشگاه ملک فهد”