اطلس معماری اطلسی


برج میلاد Milad Tower

برج میلادبرج میلاد بلندترین برج ایران، چهارمین برج مخابراتی و هشتمین برج بلند جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازهٔ رأس برج در میان تمامی برجهای دنیا مقام نخست را دارد. این سازه به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است و از این رو، یکی از نمادهای پایتخت ایران به شمار می‌آید.

برج میلاد

برج میلاد Milad Tower

ارتفاع کل برج‌ ۴۳۵ متر و معادل ۵/۱ برابر ارتفاع برج ایفل در فرانسه است‌.
وزن برج میلاد‌ ۱۶۱ هزار تن است و زیربنای آن به اندازه ۵/۵ زمین فوتبال است.

ارتفاع‌ ۳۱۵ متری شفت بتنی برج نیز برابر با ارتفاع یک ساختمان ۱۰۵ طبقه است و دکل آنتن برج میلاد نیز با ۱۲۰ متر طول‌، معادل ارتفاع یک ساختمان ۴۰ طبقه است.

وزن کل سازه ۱۶۱ هزار تن و معادل وزن ۳ هزار و ۵۷۸ تانک است‌. لابی برج نیز با زیر بنای ۱۵ هزار مترمربع معادل ۳ زمین فوتبال و زیر بنای ۱۲ هزار متر مربعی رأس سازه نیز برابر با‌ ۵/۲ زمین فوتبال است.

۲۳۰ کیلومتر کابل در احداث برج به کار رفته که طول آن معادل مسافت تهران ـ شمال است‌. ۲۵ کیلومتر نیز متراژ لوله مصرفی در برج میلاد است که چیزی مساوی با ۵/۴ برابر ارتفاع قله دماوند محاسبه شده است.

۲برابر محیط کره زمین نیز مقیاس به دست آمده برای ۸۰ هزار کیلومتر مسافت طی شده با آسانسورهای کارگاهی برج میلاد است.
۹ هزار چراغ و ۱۰۰ هزار پیچ نیز از دیگر مواد مصرفی در ساخت برج میلاد است که با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر روز در این پروژه به کار رفته است.

همچنین میانگین سنی مهندسان پروژه برج میلاد ۳۱ سال عنوان شده است و ۴۰ هزار نفر نیز از ابتدای زمان احداث تا‌کنون از این برج دیدن کرده‌اند.

برج میلاد Milad Tower

برج میلاد Milad Tower

نوشته شده درسه شنبه,۱۱ام خرداد, ۱۳۸۹ توسط | ˜ ۲ نظر »
موضوع: برج | برچسب:

۲ نظر, نظر یا پینگ

 1. صالح رسولی

  1

  با سلام
  دوستان گارامی :
  عکس های منتشر از برج میلاد توسط اینجانب صالح رسولی گرفته شده است و شما پس از حذف نام بنده آرم سایت خود را بر روی آنها گذاشته و منتشر کرده اید که این تمر علاوه بر آنکه از لحاظ اخلاق حرفه ای فاثد وجاهت قانونی می باشد ، اط لحاظ قانونی نیز قابل پیگیری است . امید است که نسبت به درج نام عکاس ( صالح رسولی ) اقدام در غیر این صورت پیگیری های لازم بعمل خواهد آمد .
  با احترام صالح رسولی
  ۰۹۳۵۳۲۳۷۱۰۰

  ۱۱ خرداد
 2. حسن ابوالقاسمی

  2

  آخه نازنین من..کجای ایران کپی رایت رعایت میشه؟
  اصلا از کجا معلوم مال شما باشه؟
  من رو از قانون ایران میترسونی؟
  هروقت اون ۳۰هزار میلیارد تکلیفش روشن شد به نقض کپی رایت من هم رسیدگی میشه..
  این عکسای میلاد هم تو نت پره..من از کجا بدونم مال کیه؟!!
  آرم سایت تو همه عکسا هست..اسمی هم از شما توش ندیدم..شما اگه حرفه ای باشی و اهل کپی رایت باشی میتونی رو عکسات بصورت دیجیتالی رمزگذاری کنی..
  وگرنه که عکاس این عکس خودم که نه..ولی دوستمه!
  شرکت بلندپایه هم به شما اعتماد به نفس کاذب داده انگار!
  موفق باشید.

  ۱۱ خرداد

گذاشتن نظر در “برج میلاد Milad Tower”